محل زندگی حاکم دبی

خانه شیخ سعید

در انتهای شینداگای نهر دبی، محل زندگی رسمی شیخ سعید آل مکتوم، حاکم دبی و پدر بزرگ حاکم حاضر، شیخ مکتوم بن راشد آل مکتوم، با افتخار دوباره بازسازی شده است. این خانه که به سال ۱۸۹۶ بر میگردد، امروزه شامل مجموعه نادری از عکس های تاریخی، سکه ها، تمبرها و اسنادی می باشد که تاریخ دبی را ثبت می کند.

محل زندگی حاکم دبی

خانه شیخ سعید یک اثر تاریخی ملی می باشد که رو به دهانه نهر در شینداگا می باشد. این سازه با ابهت که قدمت آن به سال ۱۸۹۶ برمی گردد زمانی مقر دولت محلی و هسته سازمان های سیاسی و اجتماعی روز و محل اقامت رسمی شیخ سعید آل مکتوم، پدر مرحوم شیخ راشد بن سعید آل مکتوم، معمار دبی مدرن، و پدربزرگ حاکم حاضر، شیخ مکتوم بن راشد آل مکتوم بود.

خانه شیخ سعید آل مکتوم که یکی از قدیمی ترین خانه های مسکونی در دبی است به اواخر قرن ۱۹ برمی گردد.زمانی که خانواده آل مکتوم برای نخستین بار در این خانه زندگی می کردند نماهای پانورامای بی نظیر از خلیج فارس را به رخ می کشید و شیخ دبی می توانست براحتی روزانه پیشرفت کشتی سازی را نظارت کند، با این وجود، توسعه قابل توجه در طول خط ساحلی در سال های اخیر این نماها را کاهش داده است.

محل زندگی حاکم دبی

خانه شیخ سعید که نمونه ای از معماری عربی در اواخر قرن نوزدهم است نمونه ی خوبی از هنر اسلامی و طراحی ساختمان می باشد. سقف طاقی بلند، درگاه قوسی، تاق نمای مجسمه ای پنجره ها برآمدگی و جداره های داربستی نفیس که در اواخر دهه ۱۸۰۰ مد بود، این ساختمان دو طبقه تاریخی را مشخص می کند. طبقه فوقانی، با اتاق خواب های زیاد و بالکن هایی که مشرف به نهر است نمای تماشایی از افق شهر ارائه می کند. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر  مترو دبی و  تور دبی ویژه مرداد و  عجمان از جاذبه های دیدنی اطراف دبی با شماره های 02187170 و 02188505454 تماس حاصل فرمایید.

 

http://safaredubai.com/

 

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn