قدیمی ترین باغ وحش شبه جزیره عربستان

باغ وحش دبی قدیمی ترین باغ وحش در امارات متحده ی عربی می باشد. این باغ وحش، اولین منطقه در میان تمام مناطق عربی بود که نوعی شامپانزه ی نادر و گربه ی وحشی را به نمایش گذاشت.دبی مناطق گردشگری بسیاری دارد که یکی از آنها باغ وحش آن است که چندان شناخته شده و معروف نیست به طوریکه یک توریست در آن می تواند روز خوبی داشته باشد. این باغ وحش ۲ هکتار مساحت دارد و به دستور شیخ مکتوم حاکم دبی در منطقه ی جمیرا ساخته شد.

قدیمی ترین باغ وحش شبه جزیره عربستان

در سال های اولیه افتتاحیه اش، تنها تعداد معدودی حیوان مثل گربه های بزرگ، میمون ها و تعدادی حیوان سم دار در آن وجود داشتند و محیط خاکی آن نه برای حیوانات و نه برای انسانها جذاب نبود. همچنین یک آکواریوم نه چندان بزرگ در آن وجود داشت که تعدادی لاک پشت و چند گونه ی محدود ماهی در آن زندگی می کردند.

قدیمی ترین باغ وحش شبه جزیره عربستان

در سال ۱۹۷۱، مدیریت باغ وحش دبی به شهرداری سپرده شد و بخش هایی از آن بازسازی شد و از آن زمان، محیط آن بسیار تغییر کرده است و دیگر مانند گذشته نیست.باغ وحش دبی یکی از جاذبه های تور دبی مخصوصا برای خانواده ها می باشد. اکنون ۲۳۰ گونه ی جانوری که شامل روباه، شغال، پلنگ، شیر، جگوار، شامپانزه، گوزن، خرس، زرافه و… است در این باغ وحش زندگی می کنند.همچنین گونه های نادر و در حال انقراض این باغ وحش هم شامل ببر بنگال، گوریل، گرگ خاکستری، گرگ عربی و ببر سیبریایی می شود و پرندگانی مثل شترمرغ، شاهین طلایی و طوطی در آن دیده می شود.

قدیمی ترین باغ وحش شبه جزیره عربستان

هزینه ی ورود برای هر شخص به این باغ وحش ۲ درهم می باشد البته برای بچه های زیر ۲ سال این هزینه رایگان است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر  عجمان از جاذبه های دیدنی اطراف دبی و آب و هوای کلی دبی و  تور دبی ویژه مرداد با شماره های 02187170 و 02188505454 تماس حاصل فرمایید.

 

http://safaredubai.com

 

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn