منطقه جبل علی در دبی

جبل علی یک شهر بندری است که در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی دبی قرار دارد.بندر جبل علی در این منطقه واقع شده است.

در سال ۱۹۸۷ منطقه آزاد جبل علی ایجاد شد. این منطقه یک منطقه صنعتی است که اطراف بندر قرار دارد و به شرکت های بین المللی اجازه می دهد تا از موهبت داشتن منطقه آزاد برخوردار باشند. این شرکت ها به مدت ۱۵ سال از پرداخت مالیات ، مالیات بر درآمد شخصی، مالیات واردات و صادرات معاف هستند و هیچ محدودیتی در پرداخت ندارند. فرودگاه بین المللی ال مکتوم در خارج از محوطه بندر ساخته شده است.این منطقه از طریق سه ایستگاه مترو ( UAE ExchangeDanubeEnergy) به دبی متصل می شود.

جبل علی به نهمین بندر شلوغ جهان در سال ۲۰۱۱ تبدیل شده است . در این بندر ۱۳۰۱۰۰۰۰ محموله رد و بدل شده است.

جبل علی بندری است که در آن کشتی های امریکاییی پهلو می گیرند. به دلیل میزان تجهیزان و امکانات بندر، ناو هواپیمابر نیماتیز و کشتی های مختلف مخصوص نبرد در این اسکله جای می گیرند.

منطقه جبل علی در دبی

به دلیل حجم گردشگرانی که به این بندر می آیند، امکانات نیمه دائمی در این بندر ساخته شده است.کارخانه آب شیرین کن جبل علی، در میان پروژه های ساختمانی که به منظور حمایت از بندر و شهر انجام می گیرد، آب شرب مطلوب و فراوانی را تامین می کند.

http://safaredubai.com

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn