موزه اسب دبی

موزه اسب در دبی موزه اسب در بر دبی در منطقه تاریخی الشیندقه در کناره ی خور دبی واقع شده. این موزه تاریخی که در دهه ۱۹۴۰ ساخته شده در ابتدا محل سکونت شیخا موزا دختر سعید بود. علاقه زیاد این خانوم به اسب ها باعث شد که او خانه خود را به موزه اسب تبدیل کند. خانه بعد از بازسازی تبدیل به مکانی شد برای توصیف تاریخچه اسب ها، اهمیتش برای عرب ها و … . اینجا موزه ای است که شاید گردشگران چندان از وجودش باخبر نباشند و بیشتر مردم خود دبی از آن بازدید می کنند البته اگر به اسب علاقه داشته باشید و بدانید که چقدر در اینجا چیزهای تازه ای درباره این حیوانات دوست داشتنی پیدا می کنید حتما در سفر خود به دبی سری هم به این موزه می زنید.

موزه اسب دبی

با رفتن به این موزه وارد دنیای اسب ها می شوید و لحظاتی بودن در دنیای لذت بخش اسب ها را تجربه می کنید. این موزه ساختمانی حدود ۷۰۰ متر مربع است که از دو طبقه تشکیل شده است؛ طبقه همکف و طبقه اول. می توانید از دو ورودی شرقی و جنوبی به داخل موزه بروید، به محض ورود به این موزه با حیاطی بزرگ روبرو می شوید که بیشتر اتاق ها در همان حیاط پراکنده شده اند و فقط یک اتاق در طبقه بالایی وجود دارد. موزه ۱۳ اتاق دارد که در هر کدام از این اتاق ها درباره موضوعات مختلفی مثل تاریخچه اسب ها، تولید مثل اسب ها، نژاد اسب ها، انواع اسب ها، قسمت های بدن اسب ها، بیماری اسب ها و مراقبت، ارتباط بین اسب ها و عرب ها در قدیم، اسب در ادبیات عرب، تاریخچه اسب ها در امارات، اسب های معروف و نژادهایشان در امارات و … صحبت می شود.

موزه اسب دبی

در واقع در این اتاق ها ویدئوهایی به نمایش در می آید که در آن ها اطلاعات زیادی درباره اسب ها به دست می آورید. موزه دبی یکی از دارایی های شیخ راشد بن سعید آل مکتوم است و در نزدیکی خانه شیخ سعید بن مکتوم قرار دارد و از یک حیاط و چندین اتاق و ایوان تشکیل شده که در آن ها به غیر از برگزاری این موزه، مراسم روز ملی امارات و دیگر وقایع ملی برگزار می شود. این موزه به شما فرصتی می دهد تا چیزهای زیادی درباره اسب ها و مخصوصا اسب های عربی یا بگیرید، به سفری هیجان انگیز می روید و اطلاعات خودتان را درباره اسب ها کامل تر کنید و با دیدن رابطه ای که می تواند بین این حیوان و انسان شکل بگیرد حسابی ذوق زده شوید. با بازدید از این موزه به رابطه نزدیک و متمایز اسب و شهروندان دبی پی می برید و می فهمید که این رابطه بسیار فراتر از بهره کشی صرف از اسب ها است و به این پی می برید که چقدر در دبی و این کشور به اسب اهمیت داده می شود و در این سرزمین چه کتاب ها و شعرهایی که درباره اسب ها نوشته نشده است.

 

http://safaredubai.com

 

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn