اهمیت قهوه در کشورها و فرهنگ های مختلف متفاوت است. در دبی، یک موزه قهوه وجود دارد که نشان دهنده میزان اهمیت این نوشیدنی محبوب در این شهر است. بازدیدکنندگان از این موزه می توانند با مراحل سرو انواع قهوه آشنا شوند و آن ها را از نزدیک تماشا کنند.

cof1

مکان موزه ساختمان شماره 44 در منطقه تاریخی الفهیدی در بور دبی است و عطر قهوه دم کرده گردشگران را شیفته خود می کند. موزه قهوه دبی بسیار در بین مردم این شهر و نیز گردشگران محبوب است و علاوه بر نمایشگاه های مختلف، اطلاعات مفیدی نیز درباره تاریخچه و نیز نحوه آماده سازی قهوه به بازدیدکنندگان داده می شود.

ورودی کوچک موزه که از فروشگاه کادویی می گذرد به حیاط داخلی منتهی می شود که یک مارپیچ دولایه از اتاق های مجلسی و مینیاتوری دارد، که تداعی کننده آثار باستانی است.

cof2

در این موزه نه تنها تاریخ محلی، بلکه تاریخ جهانی قهوه نیز به نمایش گذاشته شده است. در ابتدای موزه آثار باستانی مربوط به تهیه و نوشیدن قهوه قرار داده شده است. طبقه اول موزه به بخش های مختلفی تقسیم شده است که نمایش دهنده نحوه نوشیدن قهوه در فرهنگ های مختلف است. باریستای مصری و اتیوپیایی از جاذبه های این موزه هستند.

cof3

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn