بازار طلا دبی

بازار طلا دبی یکی ازمکان های تاریخی ، جاذبه های گردشگری شهر دبی و نقاط دیدنی امارات متحده عربی به شمار می رود که سالیانه گردشگران بسیاری از داخل و خارج امارات به سویش می‌شتابند. این  بازا نه تنها به خاطر خرید و فروش و تجارت، بلکه به دلیل بازدید گردشگران، از رونق ویژه ای برخوردار است . بازار طلا در منطقه الرأس دیره واقع شده‌است. در گذرهای پهن تر سوق طلا ، مغازه هایی را خواهید دید که ویترین‌های خود را با انبوهی از گردنبند، انگشتر، النگو، گوشواره و سنجاق سینه تزیین کرده‌اند.
بازار طَلا هنگام غروب شلوغ تر بوده و رونق بیشتری دارد. قیمت طلا نیز در این بازار نسبت به بسیاری از نقاط دنیا پایین تر است . در خیابانهای باریک اطراف مغازه هایی نارگیل و قهوه فروخته و در کنار آنها نیز بساط فروش چای به چشم می خورد. تعدادی نانوایی نیز با تنورهای قدیمی در این بازار به پخت نان می پردازند. فروشگاه‌های کوچک پارچه فروشی نیز به فروش چادر بسیار زیبا با حاشیه‌های تزئین شده، شلوارهای گلدوزی شده و لباس‌های بلند عربی مشغولند. بازار طلا یکی از قدیمی‌ترین بازارهای دبی است که بعد از بازار بزرگ دبی یا سوق کبیر که در منطقه بر دبی می باشد شناخته می شود .

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn